J.lindeberg Skidkläder
2 500:- Säljes: Norröna Lofoten Gore Tex Jacket strl. M
Medium
Obetydligt använd och strl. Medium. Färg Caviar (black).
Se bedan beskrivning från Norrönas hemsida:
Den hållbara Lofoten Gore-Tex Jacket är vår mest mångsidiga skid- och snowboardjacka och erbjuder alla kritiska freeride funktioner.
Den här renare, mångsidiga versionen av den ikoniska lofoten Gore-Tex Pro är tillverkad i ett särskilt återvunnet 40D Gore-Tex-tyg med en stickad interlockinsida för extra komfort. Det ger utmärkt väderskydd i en mjukare och mer andningsbar produkt.
Den har den kortaste skärningen av lofoten Gore-Tex-jackorna och har en vanlig, något kortare och boxigare passform. De rymliga bröstfickorna stör inte ryggsäckar och handvärmningsfickorna ger extra förvaring.
Viktiga freeridefunktioner är bland annat asymmetriska muddar med kardborrejustering, inre bröstficka, vattenavvisande YKK®-dragkedjor, tvåvägsventilering under armarna, vattenavvisande YKK®-dragkedja på bröstet och ett snölås med dragkedja och snäppfäste.
Fakta
Pris: 3 000 KrStorlek: Medium
Län: Jämtland
Plats: Östersund
Publicerad: 2 månader sedan
Kontakta annonsör
För att kontakta annonsören behöver du logga in.Är du inte medlem ännu? Skapa ett konto på några sekunder och kom igång direkt.
Lägg upp din annons snabbt och gratis på Freeride.
Relaterade annonser
-
-
Stellar Ultralight Down Hood2 200:- -
Orage skidbyxor, herr M1 650:- -
Houdini M’s Rollercoaster - Baremark Green3 000:- -
Volcom Iguchi Slack Vest (S) i nyskick1 900:- -
W. Haglöfs Skalbyxor L.I.M ZT Shell GTX PRO M2 200:- -
Stellar Equipment free Shell bibs 2.0 W, medium2 600:- -
Volcom Rain Gore Tex Bib - Medium2 600:- -
(Ny) Burton AK GoreTex Velocity Anorak3 000:- -
Pelle p skalställ1 800:- -
SKIDSTÄLL SWEET PROTECTION i GORE-TX Pro Shell storlek Medium Dam1 700:- -
Norröna Lyngen Hybrid Windstopper Jacket2 000:-