Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
"De flesta", lol, ja nästan alla som gör promo-vids för Loaded är sponsrade av Loaded. Eftersom Loaded och Orangatang är samma företag så är det inte konstigt att många kör Loaded + Orangatang, det gäller alla Loadeds videos. Bara för det betyder det inte att Otang är bättre än andra, jag tycker t.ex. inte Otang har så sköna hjul, framförallt inte Baluts och Moranga.
Ursäkta att jag rör om i grytan men ett hjul på 82a är inget TECH slide hjul. Ett techslide hjul är det hårdaste hjulet du kan få tag i, generellt när vi snackar techslide så är det närmare 100a eller hårdare du ska välja. Comet volante checkers är ett freeride hjul med sjukt grepp om man jämför med det klassiska earthwing slide a med 58d i hårdhet. Ska du techslidea med ett 82a hjul får jag hoppas du har bra med fart. Det går slidea på allt men skillnaden mellan ett hårt techslide hjul och 82a volante checkers är som skillnaden mellan en sten och en kudde. Är du ute efter ett freeride hjul så är du på rätt spår.