Du använder en gammal webbläsare. Den kanske inte visar den här eller andra webbplatser korrekt. Du bör uppgradera eller använda en alternativ webbläsare.
Tja.
när jag kör 180 o sånt på big jumps så tkr jag det är riktigt läskigt o landa switch någon som har tips på hur man kan träna bort den rädslan? e det bara göra det om och om igen tills det sitter ?
kolla på landningen så ska de nog lösa sig!
men hur vet du att du är rädd för det i år
nervositeten släppte för mig under sommarn
alltså, året innan va jag nervös innan jag skulle snurra osv,
men vintern där på var jag inte nervös en gång...inte ens första snurren!
eller har du varit någonstans och hoppat?
ne det har jag inte, det släpper mer och mer faktiskt vi ska upp ett par polare till åre nu, så jag e riktigt taggad för att sätta lite mer trick denna vintern
som ekdal skrev, kör rena "switch-åk", kör typ "zerospins" när du hoppar för o få upp "swich-stabiliteten" i luften, asså åk switch -> hoppa switch -> landa switch. D e bara o nöta. Och kom ihåg! Smärta är bara feghet som lämnar kroppen!