Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
men om hundra pers tycker att kläppen är bäst i europa då? teoretiskt sätt borde ju alla få skriva sitt förslag i tråden. eller har jag fel??Hasse sa:Vad är det som är så svårt att läsa? Gett lite varningar. Kommer att ge flera till alla som inte förstår vad det står i tråden. Handlar om Europa!
//H
Edit: Ja den handlar om Europa och Sverige ligger där. Men hur många kommer med något subjektivt när de skriver sina egna småparker? Kläppen köper jag utan problem. Men kanske inte behövas nämna kläppen 100 gånger eller hur?
What the, dom har liksom 2 å ett halvt hopp där:SdRacas sa:Klövsjö
dRacas sa:Klövsjö
när senast åkte du där då?Gustav17 sa:What the, dom har liksom 2 å ett halvt hopp där:SdRacas sa:Klövsjö
Det var en ganska dålig gissning med tanke på att Mont Blanc (om du menar Chamonix då) inte har någon park alls... Inte heller Val Disere är jättemycket att hänga i julgranen. Kläppen var åtminstonde för två år sen bättre än Val Disere! Vill man ha bra park ute i Europa är det Alpe d'Huez, Les Arcs och Livigno som verkligen har imponerat när jag varit där... Val Thorens är okej, men halfpipen fixar de inte till mer än högst två gånger i veckan och de flesta stora hoppen stänger de av efter några dagar istället för att pista om dem...SverigeTomten sa:Ta det lugnt hasse... Sverige ligger också i Europa, no ofence.
Trysil har ju en bra park, men vet inte riktigt hur bra den är...
Men jag skulle nog gissa på nåt franskt berg, typ val d´sierre eller mont blanc....
les arcs park KAN inte vara franska alpernas högst rankade park... den är verkligen det sämsta jag någonsin åkt.... kolla deras rails om dom har bilder på hemsidan... helt sick.. peacerollinsnow sa:Les Arcs i Frankrike har blivit utnämd till Franska Alpernas bästa park. http://ski-lesarcs.com/apo/
Film:
http://www.lesarcs.com/Video-Snowpark-Apocalypse
Annars är svenska parker bättre än tex Val dIsere och Val Thorens...
När var du där och åkte? I vintras var den riktigt bra iallafall! De själva säger att de blivit utnämda till Frankrikes bästa park och av det jag testat så håller jag helt klart med!Emil_Tidstrand sa:les arcs park KAN inte vara franska alpernas högst rankade park... den är verkligen det sämsta jag någonsin åkt.... kolla deras rails om dom har bilder på hemsidan... helt sick.. peacerollinsnow sa:Les Arcs i Frankrike har blivit utnämd till Franska Alpernas bästa park. http://ski-lesarcs.com/apo/
Film:
http://www.lesarcs.com/Video-Snowpark-Apocalypse
Annars är svenska parker bättre än tex Val dIsere och Val Thorens...
För det första heter det Val Disére och för det andra har mont blanc ingen park. Det är ett berg man K-L-Ä-T-T-R-A-R på. Med isyxor o sån shitSverigeTomten sa:Ta det lugnt hasse... Sverige ligger också i Europa, no ofence.
Trysil har ju en bra park, men vet inte riktigt hur bra den är...
Men jag skulle nog gissa på nåt franskt berg, typ val d´sierre eller mont blanc....