Följ med i videon nedan för att se hur du installerar vår webbplats som en webbapp på din startskärm.
Notera: This feature may not be available in some browsers.
Okej, men har faktiskt köpt den nu....den verkar ju asbra och jag tror det funkar iaf??JRbeliever sa:Hej.
jag är 183cm och väger 70kg och har en bräda som är 157cm.
och det tycker jag är en bra längd för mig.
så jag tycker att du ska satsa på att köpa en bräda som är ca 150 cm.
Jag köpte den några timmar efter att jag gjorde tråden och vill fortfarande veta om det var ett bra köp eller om jag ska ändra mig?Gurra sa:Varför göra en tråd när du redan har köpt den?
Okej....jag ska faktiskt åka en hel del off-pist i vinter.....ska till Kittelfjäll v.9. Men jag hoppas att den duger till lite allt möjligt :D Ville ha en allroundbräda som funkar till lite allt möjligtJennerfors sa:längden är en smak sak lite också. Det beror ju även på vad du ska använda brädan till.
Nja...jag ska nog åka lite park...men inte så mycket...är nybörjare
Jag som är 190 lång har en pist/offpist bräda som är 168cm och sen en bräda för att leka runt med som bara är 155cm
Så det är ju helt upp till dig.
Kan nog bli lite svårt att hoppa med den. Men sen är inte havoc stenhård heller så kan hända att det funkar hyfsat. Men pist/offpist lär den nog funka i.Hebbe666 sa:Okej....jag ska faktiskt åka en hel del off-pist i vinter.....ska till Kittelfjäll v.9. Men jag hoppas att den duger till lite allt möjligt :D Ville ha en allroundbräda som funkar till lite allt möjligtJennerfors sa:längden är en smak sak lite också. Det beror ju även på vad du ska använda brädan till.
Nja...jag ska nog åka lite park...men inte så mycket...är nybörjare
Jag som är 190 lång har en pist/offpist bräda som är 168cm och sen en bräda för att leka runt med som bara är 155cm
Så det är ju helt upp till dig.![]()
OkejJennerfors sa:Kan nog bli lite svårt att hoppa med den. Men sen är inte havoc stenhård heller så kan hända att det funkar hyfsat. Men pist/offpist lär den nog funka i.Hebbe666 sa:Okej....jag ska faktiskt åka en hel del off-pist i vinter.....ska till Kittelfjäll v.9. Men jag hoppas att den duger till lite allt möjligt :D Ville ha en allroundbräda som funkar till lite allt möjligtJennerfors sa:längden är en smak sak lite också. Det beror ju även på vad du ska använda brädan till.
Nja...jag ska nog åka lite park...men inte så mycket...är nybörjare
Jag som är 190 lång har en pist/offpist bräda som är 168cm och sen en bräda för att leka runt med som bara är 155cm
Så det är ju helt upp till dig.![]()
Är du nybörjare så skulle ja nog rekommendera en kortare bräda då det är lättare att lära sig åka och utvecklas på en kort bräda.Hebbe666 sa:OkejJennerfors sa:Kan nog bli lite svårt att hoppa med den. Men sen är inte havoc stenhård heller så kan hända att det funkar hyfsat. Men pist/offpist lär den nog funka i.Hebbe666 sa:Okej....jag ska faktiskt åka en hel del off-pist i vinter.....ska till Kittelfjäll v.9. Men jag hoppas att den duger till lite allt möjligt :D Ville ha en allroundbräda som funkar till lite allt möjligt![]()
men jag är som sagt nybörjare...och den går upp över hakan på mig, jag är osäker på om jag vill ha kvar den eller inte eftersom jag vill hoppa och sånt oxå
Aha, okej ! Gött, nja jag har inte så bra koll! Men de är nog bra!Hebbe666 sa:Jag köpte den några timmar efter att jag gjorde tråden och vill fortfarande veta om det var ett bra köp eller om jag ska ändra mig?Gurra sa:Varför göra en tråd när du redan har köpt den?![]()
haha, okej :DGurra sa:Aha, okej ! Gött, nja jag har inte så bra koll! Men de är nog bra!Hebbe666 sa:Jag köpte den några timmar efter att jag gjorde tråden och vill fortfarande veta om det var ett bra köp eller om jag ska ändra mig?Gurra sa:Varför göra en tråd när du redan har köpt den?![]()
okej, men vad för bräda skulle du rekommendera då? vill ha en som funkar bra till både park och off-pist, men även pistJennerfors sa:Är du nybörjare så skulle ja nog rekommendera en kortare bräda då det är lättare att lära sig åka och utvecklas på en kort bräda.Hebbe666 sa:OkejJennerfors sa:Kan nog bli lite svårt att hoppa med den. Men sen är inte havoc stenhård heller så kan hända att det funkar hyfsat. Men pist/offpist lär den nog funka i.men jag är som sagt nybörjare...och den går upp över hakan på mig, jag är osäker på om jag vill ha kvar den eller inte eftersom jag vill hoppa och sånt oxå