Volcom Iguchi Slack Vest (S) i nyskick
1 900:- Säljes: Norröna Lofoten Gore Tex Jacket strl. M
Medium
Obetydligt använd och strl. Medium. Färg Caviar (black).
Se bedan beskrivning från Norrönas hemsida:
Den hållbara Lofoten Gore-Tex Jacket är vår mest mångsidiga skid- och snowboardjacka och erbjuder alla kritiska freeride funktioner.
Den här renare, mångsidiga versionen av den ikoniska lofoten Gore-Tex Pro är tillverkad i ett särskilt återvunnet 40D Gore-Tex-tyg med en stickad interlockinsida för extra komfort. Det ger utmärkt väderskydd i en mjukare och mer andningsbar produkt.
Den har den kortaste skärningen av lofoten Gore-Tex-jackorna och har en vanlig, något kortare och boxigare passform. De rymliga bröstfickorna stör inte ryggsäckar och handvärmningsfickorna ger extra förvaring.
Viktiga freeridefunktioner är bland annat asymmetriska muddar med kardborrejustering, inre bröstficka, vattenavvisande YKK®-dragkedjor, tvåvägsventilering under armarna, vattenavvisande YKK®-dragkedja på bröstet och ett snölås med dragkedja och snäppfäste.
Fakta
Pris: 3 000 KrStorlek: Medium
Län: Jämtland
Plats: Östersund
Publicerad: 2 månader sedan
Kontakta annonsör
För att kontakta annonsören behöver du logga in.Är du inte medlem ännu? Skapa ett konto på några sekunder och kom igång direkt.
Lägg upp din annons snabbt och gratis på Freeride.
Relaterade annonser
-
-
Norröna Lyngen Hybrid Windstopper Jacket2 000:- -
Stellar Ultralight Down Hood2 200:- -
Houdini D jacket2 500:- -
SKIDSTÄLL SWEET PROTECTION i GORE-TX Pro Shell storlek Medium Dam1 700:- -
Stellar Equipment W Free Shell Bibs 2.02 500:- -
Armada Balfour Gore‑Tex Pro jacka strl M2 000:- -
Skaljacka Norrøna2 400:- -
Black Crows Ora Xpore Jacket2 900:- -
Sweet Protection Crusader Gore-Tex Pro Jacket Medium Herr2 750:- -
J.lindeberg Skidkläder2 500:- -
Norröna Lofoten jacka2 000:-