Aa, men kul att veta bara. Behöver kanske inte hjälp men är bara intresserad!Primary sa:vad är det du behöver hjälp med? att få reda på vilken som är lättast?
Aa, men kul att veta bara. Behöver kanske inte hjälp men är bara intresserad!Primary sa:vad är det du behöver hjälp med? att få reda på vilken som är lättast?
Det var ett skönt svar! Om man ska klara en riktigt clean sw 360 så e det inte super svårt eller?jaeskoen sa:Haha. du verkar skönDet går knappast att säga att ena tricket är lättare än det andra. Beror helt på hur bra du är på att åka baklänges och hur bra du är på respektive trick. Tråkigt svar, jag vet.
Jag som nästan åker mer baklänges än framlänges tycker att sw 180 är lättare iaf på mindre hopp. Kan vara lite svårt att lära sig anpassa farten baklänges på stora hopp. Eller iaf läskigt.
Man släpper aldrig blicken från landningen så det är faktiskt väldigt enkelt. Lite svårare att ta grabs tycker jagFanten123 sa:Det var ett skönt svar! Om man ska klara en riktigt clean sw 360 så e det inte super svårt eller?![]()
Nice, ska tänka på dina grymma tips, tackar så mycket!jaeskoen sa:Man släpper aldrig blicken från landningen så det är faktiskt väldigt enkelt. Lite svårare att ta grabs tycker jagFanten123 sa:Det var ett skönt svar! Om man ska klara en riktigt clean sw 360 så e det inte super svårt eller?![]()
Öva på att snurra samma håll som du gör när du åker in framlänges. Lättare att utvecklas med mer snurrar då. Känns konstigt ibörjan dock