Skidtröjor!

emppov

Ny medlem
Skidtröjor!
Skrev tidigare ett inlägg med förfrågan om lite åsikter, nu har vi finslipat på allt, lagt till posters och stickers och nu är det så tröjorna kommer se ut, men vill vi ha en sista åsiktsbombning ifall det är något som är för groteskt för att sälja. Vi har nu gjort en liten enkel presentationsfilm med mer info osv.
Som det står överrallt, vill man bli meddelad om när man kan köpa tröjorna och samtidigt få premiärerbjudanden - lämna din email som kommentar till filmen.

Filmen :https://www.freeride.se/video/nytt-marke-like-eller-no-like-fragetecken/

Förra inlägget : https://www.freeride.se/forum/thread.php?t=53095

ha det gosigt!
 
Skidtröjor!
Niklas-Borg sa:
Byt namn! Tråkigt när ni bajtar e´doggo
som jag svarade under videon, har vi aldrig hört talas om e´doggo och namnet har 2 meningar i sig som gör att märket heter som det heter e:et är för att skaparens namn börjar på e
 
Skidtröjor!
tycker också jag att ni borde dumpa e,steeze och bara kalla det Steeze eller något sånt..

vi har redan Edoggo.. de räcker!..

designsen är nice! men kan göras om lite mera! tex "kossan mu" känns jävligt random.. ? vad och vilka inriktar ni er mot? jibbers? isåfall bör ni kanske tänka igenom lite om ni verkligen vill göra så många tees direkt.. börja med 2-3 kanske och se om de säljer, sen utvecklar ni det!

verkar intressant! men kan tänkas igenom ytterligare lite! grymt med folk som är intresserade iallafall!

Har ni skickat in något bidrag till freeerides T-shirt tävling? ni borde ta den med Peace tecknet och skidåkaren, centrera den bilden mitt på bröstet och förstora lite.. sen skicka in som ett tävlingsbidrag! skulle kunna gå långt!

info om tävlingen finns här: https://www.freeride.se/t-shirt/

lycka till med företaget och allt annat! =)
 

Snödjup

Snödjup har sommaruppehåll i väntan på vinterns snödump.
Tillbaka
Topp