men era freaks. det handlar inte om vem som ni tycker är bäst eller har snyggast stil, det handlar om vem som är störst inom sin sport, alltså den som är mest känd för allmänheten. ett tv-program ska locka så många tittare som möjligt och om det handlar om t ex mika edin, andreas wiig osv så får det inte alls lika många tittare som om det handlar om tony hawk o shaun white.
skate - tony hawk är lätt störst. jag säger inte att han är bäst eller så men det finns ingen kändare skatare. kanske för er som är insatta i sporten, men absolut inte för allmmänheten. hans namn är kanske det största namnet inom extremsport i hela världen.
snowboard - shaun white eller terje. svårt o säga, terje är en levande legend, men shaun white är ändå otroligt känd på grund av sina x-games guld och blev ännu kändare genom sitt os-guld. så jag säger nog white.
surf - kelly slater. utan tvekan. kan inte mycket om surf, men jag vet vem kelly slater är. han är störst där.
hoppas det hjälpte lite i alla fall.
simma lugnt.